Korek:

Pochodzenie korka:

Korek jest materiałem w 100% naturalnym. Pozyskuje się go bowiem z kory dębu korkowego, drzewa, które jako jedyne na świecie wytwarza korę o bardzo specyficznej i unikalnej budowie. Ojczyzną korka jest Portugalia i Hiszpania, czyli obszary wybrzeża śródziemnomorskiego, gdzie odpowiednie warunki klimatyczne sprawiły, że kraje te obecnie przodują w wydobyciu tego surowca.

Właściwości korka:

Najważniejszą cechą korka jest zdolność izolowania ciepła. Zawdzięczamy to małej przewodności termicznej surowca. Korek nie wchłania, ani nie oddaje ciepła i zachowuje wszystkie swoje właściwości w szerokim zakresie temperatur.

Bardzo ważną właściwością korka jest także zdolność pochłaniania drgań i dźwięków. Jest to możliwe tylko dzięki unikalnej strukturze korka i jego dużej elastyczności. Dlatego właśnie korek doskonale pochłania fale dźwiękowe i wibracje.

Dla przemysłu korek jest niezwykle cenny dzięki nieprzepuszczalności dla gazów i cieczy. Jest ona obecnie możliwa dzięki zastosowaniu w produkcji korka, dużej zawartości suberyny (mieszaniny naturalnych kwasów tłuszczowych i ciężkich alkoholi organicznych). Każda z komórek korka jest hermetyczna, co w połączeniu ze specyficzną budową powoduje, że surowiec ten jest całkowicie odporny na ciecze.

Zastosowanie korka:

Korek stosowany jest dziś w bardzo wielu branżach przemysłowych. Do tych celów wytwarza się duże ilości korka technicznego i izolacyjnego. Służy on przede wszystkim do izolacji akustycznej i termicznej.

Oprócz tego, korek jest bardzo uznanym materiałem dekoracyjnym. Stosuje się go do produkcji korka ściennego i podłogowego. Produkty te są niestety jeszcze mało popularne, ale dzięki swoistemu prestiżowi, bardzo szybko zyskują swoich zwolenników.

TUTAJ przejdziesz do sklepu internetowego